סיוון רהב מאיר מסכמת "ליל הסדר הגדול בעולם" - בית חב"ד תאילנד

סיוון רהב מאיר מסכמת "ליל הסדר הגדול בעולם"

בית חבד

שבוע טוב! הנה מחשבה אחת שאקח איתי בחזרה לארץ.(מתוך תכנית הבוקר של יואב לימור וגלית גוטמן)בית חבד בנגקוק תאילנד

تم النشر بواسطة ‏סיון רהב מאיר – Sivan Rahav Meir‏ في السبت، ٢٧ أبريل ٢٠١٩

בוקר טוב מתאילנד. אז מה ראיתי פה, בליל הסדר הגדול בעולם?

ראיתי 2,500 יהודים שונים ורחוקים מאוד זה מזה, שיודעים שבכל שנה באמצע ניסן הדבר הכי חשוב זה פשוט לשבת לשולחן הסדר.

פגשתי רופאת משפחה מאוסטרליה שחזרה כאן בתאילנד בתשובה לפני הרבה שנים ובאה עכשיו עם בעלה והילדים כדי להראות להם איך ואיפה הכול התחיל.

פגשתי את רועי ומוריה סלומון שהגיעו לפה לירח דבש, אבל רועי כמתנדב זק"א שמע על הפיגוע הנורא בסרי לנקה והמתין שיקפיצו אותו (ואותה) לשם.

פגשתי את שליח חב"ד באי קוסמוי בתאילנד, הרב מנדי גולדשמידט, שניהל את הפקת הענק הזו. בשעה אחת עשרה בלילה, אחרי ליל הסדר הגדול בעולם, התחיל את ליל הסדר המאוחר בעולם: הוא חזר עם משפחתו לבית חב"ד והתחיל שם מההתחלה את ליל הסדר שלהם, כי בעצם הם עוד לא עשו קידוש.

פגשתי את עשרות הבחורים הצעירים שהגיעו מניו יורק ומישראל כדי להתנדב פה בין השולחנות הרבים ולעזור לאנשים עם השאלות הכי קטנות ("אפשר עוד חסה?") ועד לשאלות הכי גדולות ("למה בעצם אוכלים הלילה חסה?"). גם הם התחילו את ליל הסדר שלהם רק אחרי שעתיים-שלוש על הרגליים.

ובמוצאי החג קיבלתי תזכורת לכך שעם כל הכבוד לתאילנד, זה סיפור עולמי: השליחה שרה גולדשמידט התעדכנה איך היה החג אצל כל האחים שלה, כל אחד במקום שליחותו: מנדי באיסטנבול, אליעזר בגרמניה, לאה וחני בפלורידה, שמוליק ברוסיה, קיילה בכפר ויתקין ואסתי באוקראינה.

מועדים לשמחה!

 

(בתמונה: תמונת רחפן של מתחם האוהלים בו נערך הסדר הגדול בעולם)

שיתוף
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

טיפים ומאמרים שעשויים לענין אתכם

משריפה לקבורה

  מספר הרב דוידי חדד, ביום שני כ״ו באייר, 14 במאי 2018 קיבלתי מחברי יוסי מישראל, תמונה של הודעת אבל על יהודי בשם שלמה שנפטר

טיסות פנים בתאילנד

משרדי אל-על בנגקוק: כתובת: 3354/47 Rama VI Road, Klongton, Klonngtoey 14fl. Manorom bldg טלפון: 66-2-249-8818/9 טלפון: 66-2-249-8818/9 הזמנת כרטיסי טיסה בתוך תאילנד: Thai Airlines 66-2-628-2000

סגירת המעגל ב"עונג שבת"

מספר שליח הרבי בקוסמוי, הרב מענדי גולדשמיד   ברצוני לשתף אתכם באחד הסיפורים המיוחדים שעברו אצלנו ב "עונג שבת" המתקיים מידיי שבוע לאחר סעודת שבת.