מהי העונה המומלצת לנסוע לתאילנד? - בית חב"ד תאילנד

מהי העונה המומלצת לנסוע לתאילנד?

חם, קר, גשום
מהי העונה המומלצת לנסוע לתאילנד?

סופות, מונסונים, גשם, חם מדי, לח מדי – אלו רק חלק מתופעות האקלים שיש למזג האוויר הטרופי של תאילנד להציע. אז רגע לפני שאתם נסגרים על הטיול הבא שלכם ליעד האקזוטי בעולם, חשוב שתשקלו תאריכים שתואמים לעונות התיירותיות יותר בתאילנד.

מעבר לשלל האטרקציות, הנופים, התרבות והשווקים שיש לתאילנד להציע, תאילנד מאופיינת גם במזג אוויר טרופי, נוח וקייצי יחסית במהלך רוב השנה. כמעט אף פעם לא קר, לרוב חם עד מאוד, שמש משזפת. עם זאת, מזג אוויר טרופי מאוד שונה ממזג האוויר שאנחנו מכירים בישראל, הלחות, הגשמים החמים, המונסונים, החום, ולכן חשוב לסנכרן את הטיול שלכם בהתאם לעונות הטובות ביותר בתאילנד.

בניגוד מוחלט לישראל שבה מזג האוויר הוא גורף מצפון ועד הדרום, בתאילנד זה קצת אחרת. מזג האוויר בתאילנד משתנה בין הדרום לצפון, בין המזרח למערב ולכן במדריך זה נסקור את מזג האוויר בכל אחד מהאזורים התיירותיים שאתם מתכננים לבקר.

נתחיל במרכז וצפון תאילנד:

במרכז ובצפון תאילנד האקלים נחשב טרופי טיפוסי, משמע מזג האוויר מתחלק ל-3 עונות:

העונה "הקרה" – בחודשים נובמבר עד פברואר. התקופה האידיאלית לטוס לתאילנד! בפועל בתאילנד לא קר, הקור של תאילנד זה האביב שלנו בישראל. זו התקופה המושלמת לטוס לתאילנד מאחר ומזג האוויר נחשב לנעים מאוד, מעט מאוד גשמים. זו גם העונה שנחשבת הכי תיירותית מבחינת המחירים, ולכן קחו בחשבון שעל מזג אוויר נוח משלמים יותר.

העונה החמה – בחודשים מרץ עד מאי. בתקופה זו הטמפרטורה נעה באזור ה-35 מעלות צלזיוס כאשר שיא העונה הוא באפריל, בחודש זה הטמפרטורה עשויה להגיע אף ל-40 מעלות צלזיוס. אמנם עונה זו מוגדרת כיבשה עם מעט מאוד גשמים, אך בפועל אחוזי הלחות הגבוהים בשילוב הטמפ' הגבוהות לא מייצרים מצב סימפטי לטייל בו.

במידה וכן החלטתם לטייל דווקא בעונה זו – תנצלו את הזמן בשווקים ממוזגים, תדאגו לקחת חדר עם מזגן, ואולי אפילו לקפוץ לבתי החב"ד שלנו שממוקמים ברחבי תאילנד ויצננו לכם את היום.

אזהרה: לא מומלץ להגיע לצ'אנג מאי בעונה החמה – בשל החום והשריפות שהוא מביא איתו, זיהום האוויר נמצא בשיא ועלול להביא למחלת ריאות.

העונה הגשומה – בחודשים יוני עד אוקטובר. זו העונה שמתאפיינת במונסונים רבים, כמעט כל יום. אף על פי שמדובר בגשמים חזקים, הטמפ' עדיין עומדות על 30 מעלות צלזיוס, 90% לחות, וסביר להניח שהגשם לא ירד כל היום. ישנם מצבים שמונסון מגיע לרגע קט ומסתיים תוך כמה דקות וישנם מצבים של שעות על גביי שעות של מונסונים. בהחלט ניתן לתאר את העונה הזאת כלא צפויה. בחודש יולי צפוי לרדת גשם בכל יום, ושיא העונה מגיע בחודשים אוגוסט ספטמבר – הגשמים מתחזקים, התדירות גבוהה מה שיוצר המון הצפות ברחבי תאילנד.

האקלים בדרום תאילנד – האיים:

דרום תאילנד מתחלקת ל- 2 אזורים, המזרחי והמערבי. זה אולי נשמע קצת מצחיק אבל כל צד מתאים לטיול בעונה אחרת:

בצד המזרחי: תוכלו למצוא את האיים המפורסמים קופנגן, קוסמוי, קוטאו בהם מומלץ לנפוש בין החודשים פברואר-ספטמבר (העונה היבשה). זו העונה הכי מומלצת כי הטמפ' נוחה, תזכו להנות משמש משזפת, מעט מאוד ימי גשם, צלילות בקוטאו (בחודשים פברואר-אפריל או יולי-ספטמבר), מסיבות חוף ביום וגם בלילה, ספורט ימי, ביקור בחוף הנסתר בקופנגן, טיולי ג'יפים בקוסמוי ועוד שלל אטרקציות שפתוחות רק בעונה.

אף על פי שכמות הגשמים בצד המזרחי נמוכה מהצד המערב, אם לא בא לכם להסתגר ימים שלמים בחדר בית המלון בשל עונת המונסונים, תשתדלו לא להגיע לאזור הזה בחודש נובמבר. באופן כללי העונה הגשומה בצד זה היא בין החודשים אוקטובר עד דצמבר.

בצד המערבי: תוכלו למצוא את האיים הידועים פוקט, קופיפי, קראבי בהם מומלץ לנפוש בין החודשים דצמבר עד מרץ (העונה היבשה). בחודשים הללו סביר להניח שלא תתקלו כמעט בימי גשם. בין היתר תוכלו גם לבקר בפארקי המים המיוחדים של פוקט, בחופים האקזוטיים, לעשות את טיול 7 האיים המפורסם בין פוקט לקופיפי, אטרקציות שיש לאיים הללו להציע רק בעונה.
החל מחודש מאי ועד חודש ספטמבר, העונה הגשומה, ישנם הרבה מאוד ימי גשם במהלך החודש, האטרקציות נסגרות, ובאופן כללי לא מומלץ להגיע בעונה הזאת.

ללכת עם או נגד העדר

הרבה הישראלים נוטים להגיע לתאילנד בחודשי הקיץ – בין חודש יולי לספטמבר.

לרוב משיקולים של חופש גדול, חופשה מהעבודה, חגים וכו'. אך קחו בחשבון שאלו לרוב החודשים הגשומים ביותר ברוב האזורים בתאילנד. בהחלט אפשר לקיים טיול אך קחו בחשבון שאתם עשויים להיתקל ביותר מיום גשום אחד.

כפי שניתן לראות כאן (https://www.travelonline.com/thailand/weather.html) כמות המשקעים בתאילנד מגיעה לשיאה בחודשים אוגוסט – ספטמבר. במידה וכן החלטתם להגיע בעונה הגשומה, בחרו לכם את האי שהכי פחות גשום בהתאם למזג האוויר.

שימו לב, העונה התיירותית בתאילנד היא בחודשים נובמבר עד פברואר. נתון זה הגיוני לגמרי מאחר שגם בישראל וגם באירופה החורף מגיע לבקר ואנחנו רק רוצים לברוח ממנו. בנוסף, בחודשים אלו העונה "הקרה" מגיע לבקר בצפון ומרכז תאילנד, והעונה היבשה מגיעה לבקר בדרום תאילנד. במידה ואתם בוחרים לנסוע בתקופה המתוירת ביותר קחו בחשבון שהמחירים עולים בהתאם וחשוב מאוד להזמין מלונות מראש כי בתי המלון בתפוסה מלאה, ולא לחכות לדקה ה-90.

סגרתם כרטיס, נחתתם בתאילנד הקסומה, ונפלו עליכם כמה ימי גשם?

לא להתרגש. הנה כמה טיפים:

  1. המונסון יחלוף – מוזמנים בינתיים לרבוץ בחדר במלון, לנוח מעט ולאגור כוחות להמשך הטיול.
  2. במידת חירום של מזג אוויר כאן תוכלו למצוא טלפונים של בתי חולים ורשויות רלוונטיים: https://www.chabadthailand.co.il/tips/
  3. חשוב להיכנס ולהתעדכן במזג האוויר של תאילנד: כאן בודקים
    למשל רק בחודש האחרונה פקדה את תאילנד סופה שלא נראתה כמותה כבר מספר שנים. כנראה שלא תרצו להגיע לבקר דווקא בתקופה הזאת.
  4. במידה ושכרתם רכב או אופנוע, בזמן מונסון, במיוחד מאחר ואתם לא מכירים את תוואי השטח ואת עוצמת מזג האוויר, מומלץ לעצור בצד, ולא לנהוג עד שהמונסון חולף. שימרו על עצמכם.

לסיום, יכול מאוד להיות שסגרתם כרטיס לעונה התיירותית, העונה היבשה באיים והעונה "הקרה" בצפון ומרכז תאילנד, ואתם מצפים לשמש אקזוטית יום יום. אל תתאכזבו אם יפגוש אתכם מונסון בדיוק כשאתם יושבים בחוף, או מטיילים בג'ונגל. מזג אוויר טרופי הוא בהחלט לא צפוי. קחו בחשבון שאחד היתרונות הגדולים של תאילנד הוא זה שגם כשגשום, עדיין חמים. אז לא, אתם לא חייבים לצאת מהבריכה, חכו כמה דקות, בתקווה שהמונסון יחלוף. אין ספק שזו חוויה.

אז הנה סגרתם לעצמכם טיול לתאילנד בעונה המושלמת עבורכם. בין שייק אננס, לאומגות בג'ונגל, לסיבוב בשווקים, בין מונסון למונסון, אתם כמובן מוזמנים בכל עת לעצור ולבוא לבקר בבית חב"ד וכמובן בערבי שבת ובחגים בפרט.

מידי ערב שבת אנחנו עורכים בכל אחד מבתי חב"ד בתאילנד סעודת שבת למאות המטיילים; האווירה, השירים, האוכל והאיחוד של כל הישראלים בשולחן אחד, הופכים את סעודת השבת לחוויה בלתי נשכחת וממש כדאי לכם להגיע-
לחצו כאן להרשמה

כמו כן, במהלך השבוע תוכלו למצוא בכל אחד מבתי חב"ד מסעדות מצוינות עם תפריט ישראלי עשיר שמזכיר את הבית בכל ביס – למידע נוסף ותפריטים לחצו כאן

והכי חשוב,
שיהיה לכם טיול שמשי במיוחד!

טיפים ומאמרים שעשויים לענין אתכם

טיסות פנים בתאילנד

משרדי אל-על בנגקוק: כתובת: 3354/47 Rama VI Road, Klongton, Klonngtoey 14fl. Manorom bldg טלפון: 66-2-249-8818/9 טלפון: 66-2-249-8818/9 הזמנת כרטיסי טיסה בתוך תאילנד: Thai Airlines 66-2-628-2000

הסיפור של מיטל

הסיבוך של ליטל עם משטרת ההגירה   כולנו מכירים את תאילנד היפה שעל הגלויות, אבל עבור ליטל תאילנד לא הייתה בדיוק כזו. ליטל, צעירה ישראלית

פורים בציאנג מאי

טקסט קצר עבור הרב טקסט קצר עבור הרבטקסט קצר עבור הרבטקסט קצר עבור הרבטקסט קצר עבור הרבטקסט קצר עבור הרבטקסט קצר עבור הרב יום שני